Pierwsze kilka sekund po podniesieniu słuchawki gwarantuje Ci albo kontynuację rozmowy i potencjalny sukces, albo szybkie jej zakończenie przez Klienta.

   Jesteśmy mistrzami w ocenianiu ludzi. Gdy tylko kogoś zobaczymy, usłyszymy „wiemy” o nim prawie wszystko, mamy na jego temat wyrobione zdanie i wiemy, czy chcemy mieć z ta osobą cokolwiek wspólnego, czy też nie chcemy kontynuować tej znajomości.

   Gdy w lokalu podchodzi do dziewczyny nieznajomy podpity gość i zaprasza ją do tańca, ona odmówi. Dlaczego? To może być fantastyczny człowiek, ale zrobił na niej złe pierwsze wrażenie. I bardzo ciężko (jeżeli to w ogóle byłoby możliwe – bo ona nie da mu szansy) byłoby to pierwsze złe wrażenie naprawić.

   Tak i my często schrzanimy pierwsze wrażenie podczas rozmowy z klientem a potem, przez resztę rozmowy staramy się to nadrobić. Najczęściej nie mamy na to szans, bo od razu dostajemy komunikat o odrzuceniu w postaci „nie mam czasu”, „proszę zadzwonić później”, „nie jestem zainteresowany”, „proszę wysłać maila”. Znasz to, prawda? 🙂

   LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ! Przemyśl jak zacząć swoją rozmowę tak, aby w oczach Klienta wypaść inaczej niż inni rozmówcy. Aby go zaciekawić od pierwszych sekund. Aby odebrał Cię jako osobę pozytywną, z którą warto rozmawiać. 

   Więcej na temat rozpoczynana rozmowy napisałem TU, ale wpisz w wyszukiwarkę na blogu hasło telemarketing i znajdziesz dużo wiedzy na temat tego jak skutecznie rozmawiać przez telefon.

Powodzenia! 🙂

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *