O czym jest ten blog?

Samodoskonalenie – Kaizen

„Kto stoi w miejscu, ten się cofa” to znane powiedzenie w pewien sposób definiuje sposób postępowania które warto w swoim życiu przyjąć.

Samodoskonalenie, czy samorozwój, moim zdaniem nie musi oznaczać pędu ku karierze, bogactwie materialnym, czy sukcesowi osobistemu (np. byciu znanym,  popularnym, czy powszechnie lubianym).

Moim zdaniem prawdziwe samodoskonalenie występuje wtedy, gdy dziś jestem lepszy od samego siebie z wczoraj. Lepszy według standardów które sam dla siebie przyjąłem, nie tylko tych które są mi narzucone przez społeczeństwo.

Jesteśmy od dziecka wychowywani na naśladowców. Tresują nas w tym szkoły, reklamy, moda, media. Czas wypracować własne standardy, takie w których sami będziemy się czuli dobrze, będziemy wolni. Porównywanie siebie do innych nie ma sensu, bo zawsze będzie ktoś od nas „lepszy”, bądź „gorszy”. Nie ma co w sobie szukać „zalet” i „wad”, bo są to tylko cechy. Dla jednych pewne cechy są zaletami, dla innych te same cechy mogą być wadami.

W rozwoju nie licz na rewolucję („dieta cud” i naglę schudnę, czy super kurs i w dwa tygodnie będę perfect władał nowym językiem). Prawdziwy rozwój dokonuje się przez ewolucję, spokojnie i w ciszy. Stąd KAIZEN metoda doskonalenia małymi krokami, ale ciągła i codzienna.

W tym blogu kładę szczególny nacisk na samodoskonalenie jako życiową pasję, także w aspekcie zawodowym.  Od prawie 30 lat wykorzystuję w pracy telefon, od prawie 10 lat równocześnie szkolę z telemarketingu.

Telemarketing jest zawodem z przyszłością, może być wykonywany zdalnie i znacząco zmniejsza koszty firm które z niego korzystają.

Umiejętność rozmowy przez telefon to także „zwykła” umiejętność sprawnej komunikacji z drugim człowiekiem. To umiejętność załatwienia swojej sprawy w urzędzie, umiejętność poznania innego wartościowego człowieka i zainteresowania go sobą. Przecież mówić możemy nie tylko przez telefon! Umiejętności telemarketingowe, to umiejętność sprawnego porozumiewania się w bardzo różnych sytuacjach życiowych.

Zapraszam do korzystania z wiedzy zawartej w tym blogu, komentowania zamieszczonych tu artykułów i kontaktu ze mną.
Pozdrawiam Cię serdecznie!

Dariusz