Jaka jest różnica między najlepszym a najgorszym sprzedawcą? Co sprawia, że jedni przegrywają, a drudzy są zwycięzcami?

Podstawą każdej sprzedaży jest kontakt z Klientem. Aby cokolwiek sprzedać, musisz do Klienta najpierw zadzwonić, ewentualnie potem umówić się na spotkanie. Problem jest w tym, że bardzo dużo naszych kontaktów (szczególnie tych pierwszych) z różnych względów kończy się ze strony klienta odmową (nie jest zainteresowany, nie ma czasu, nie chce rozmawiać itd.).

To powoduje u wielu sprzedawców poczucie odrzucenia. Ci mniej doświadczeni, ci którzy sobie nie radzą, każdą odmowę biorą do siebie. Mają poczucie, że Klient odmawia im osobiście. Efektem takiej postawy jest lęk. Z każdą negatywną odpowiedzią Klienta sprzedawca coraz bardziej boi się kolejnej odmowy.

Generalnie różnica między najlepszym a najgorszym sprzedawcą jest taka, że najlepszy będzie działał POMIMO lęku. Każdy następny telefon, także zakończony powiedzeniem przez Klienta NIE, najlepszego sprzedawcę będzie motywował do wykonania kolejnego połączenie. On nie podda się dopóki nie osiągnie swojego celu!

Oczywiście ci najlepsi, najbardziej doświadczeni zdają sobie sprawę z tego, że Klient nie odrzuca personalnie ich, ale swoje wyobrażenie o ofercie która jest mu prezentowana. Ci najlepsi ciągle się uczą skutecznej rozmowy, tego jak przechodzić obiekcje Klienta, a przede wszystkim jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *