A co by było gdybym Ci powiedział, że potrafię zwiększyć skuteczność Twojego umawiania spotkań o 70%?… 🙂

Klient nie chce się z Tobą spotkać. Ma bowiem wrażenie, że będziesz chciał mu coś sprzedać, albo go oszukasz. Ewentualnie po prostu zajmiesz mu jego cenny czas a on nic z tego dla siebie nie będzie miał.
W tej sytuacji należy przekonać klienta, że jesteś kompetentną osobą, że spotkanie z Tobą może klientowi przynieść wymierną korzyść. Że spotkanie będzie niezobowiązujące klienta do niczego, że będzie miał cały czas możliwość zdecydować, że chce je zakończyć.

Podstawową kwestią na samym początku jest zdobycie uwagi klienta. On musi zobaczyć sens dla siebie prowadzenia rozmowy z Tobą dalej. Musi wiedzieć, że nie traci czasu. Nie uzyskasz tego mówiąc o sobie, czy o tym jak TWOJA firma jest fajna i jak długo już jest na rynku. Klienta nie interesuje Twoja firma, interesuje go jedynie on sam i rozwiązanie jego własnych problemów.

W tym punkcie rozmowy zdobądź uwagę klienta sygnalizując mu, że znasz rozwiązanie jakiejś dla niego ważnej bolączki.

Panie Zdzisławie, gdybym powiedział, że potrafię pomóc panu w zwiększeniu skuteczności pana telemarketerów o 35% to taki temat byłby interesujący dla pana?”

Wybieraj zagadnienia o których wiesz, że stanowią problem branży klienta, problem którego rozwiązanie naprawdę znasz!

Zdobyłeś jego uwagę. Słucha Cię. W tym momencie pokaż, że jesteś właściwą osobą do spotkania. To czas w którym możesz się nieco pochwalić. Dobrze tutaj powołać się na konkrety. Jeżeli jesteś początkującym pracownikiem i nie masz jeszcze swoich osiągnięć w firmie powołaj się na osiągnięcia firmy w której pracujesz, odwołując się także do własnego doświadczenia w zawodzie.

„Panie Zdzisławie, nasza firma ma portfolio ponad 350 klientów zadowolonych z naszych usług, a ja sam w ciągu ponad 10 lat w sprzedaży także zdobyłem kilkadziesiąt firm zadowolonych, które cały czas utrzymują ze mną kontakt”

W ten sposób przekazujesz klientowi niejako przy okazji informację, że nie jesteś handlowcem na zasadzie „sprzedaj i zapomnij”, ale dbasz o swoich klientów a oni są zadowoleni i pamiętają o Tobie.

Teraz przyszedł czas na umówienie samego spotkania. Skoro ustaliliście, że temat rozmowy jest interesujący zaproponuj NIEZOBOWIĄZUJĄCE spotkanie podkreślając, że spotkanie będzie krótkie bo szanujesz czas klienta.

I tu przechodzisz niejako „z marszu” do ustalenia terminu spotkania.

Ale to już temat na następny wpis… 🙂

To co tu napisałem z konieczności jest bardzo pobieżne. Będę zawarte tu sugestie rozwijał w dalszych wpisach. Jeżeli masz uwagi bądź pomysły co można zastosować w trakcie takiej rozmowy z klientem podziel się tym proszę w komentarzu. Pomożesz i mnie i innym Czytelnikom 🙂

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *