Telemarketing

SZACUNEK W MLM

Nie raz zastanawiałem się (i pewnie nie tylko ja) jak najskuteczniej

pozyskiwać partnerów do biznesu MLM.

Pierwsza myśl, która mi się wtedy nasuwa to, żeby przy pozyskiwaniu

partnerów zaniechać tzw. “ściemy” i zacząć ich szanować.

Ostatnio na jednym z serwisów społecznościowych trafiłem na takie ogłoszenie:

“Zdrowie/Medycyna

– Nowa firma poszukuje czołowych osób z różnych regionów Polski do intratnej współpracy biznesowej, którzy gotowi są już teraz zająć najwyższe pozycje w kadrze menedżerskiej nowej w Polsce firmy, która pomimo kryzysu na świecie- w kapitalnym tempie rozwija się na rynkach światowych.

Bardzo wysokie zarobki i niezależność finansowa- to szansa jaką daje wyłącznie nowy w Polsce unikatowy Projekt Biznesowy w dynamicznie rozwijającej się branży oraz niedostępny nigdzie wcześniej, trafiony w niszę rynkową, bardzo konkurencyjny Produkt, cieszący się wyjątkowym zaufaniem i rewelacyjnym popytem wśród odbiorców.

Współpraca od zaraz.”

oczywiście jedynie numer telefonu i dwie godzinki w ciągu dnia w których można zadzwonić…

Przyznam, że przejechałem się po tym ogłoszeniu (o co niektórzy Grupowicze mieli do mnie żal) jak po łysej kobyle, bo wkurzyło mnie straszliwie.

Po raz kolejny ściemnianie, wciskanie kitu i robienie wody z mózgu :/

Osobiście często spotykam się z tak napisanymi „ofertami” i choć być może produkty i firmy stojące za nimi są przyzwoite, to nie da się tego stwierdzić po takich tekstach…

Żadnych konkretów, nawet nie ma nazwy firmy czy produktu. Jedynie wciskanie bzdur, że tylko z tą firmą możesz osiągnąć sukces, że będziesz w jakiejś “kadrze menadżerskiej” i to jeszcze na najwyższych pozycjach (!?) Jednym słowem nieudolna manipulacja.

Przepraszam, „menadżer” jeden da mi to na piśmie i podpisze, co naobiecywał?! Jeżeli tak, od razu idziemy do notariusza, przez dwa miesiące (manipulował – nie napisał konkretnie ile czasu trzeba a normalna osoba szukająca pracy raczej będzie zainteresowana szybkim zarobkiem) będę robił dokładnie to, co firma mi każe, ale jeżeli po tym okresie nie będę zarabiał minimum 20 tys. miesięcznie (od tego progu dla mnie zaczynają się wysokie zarobki, a on nie podał konkretów, tylko pojechał po emocjach) to rozumiem, że on mi będzie różnicę płacił…

I rozumiem, że ponieważ będę w kadrze menadżerskiej polskiej firmy, to będę miał umowę o pracę z płaconymi ZUSami? Hehe 😉

Już nie wspominam o tym, że napisał, iż jego soczek jest związany z medycyną a to już na tą chwilę chyba jest karalne…

Szkoda, że jeszcze nie dodał, że aby wzbogacić się z tą firmą wystarczy 2 h tygodniowo pracy (często na takie smaczki trafiam)…

A nie lepiej byłoby napisać coś w ten deseń:

Branża welleness

Firma MLM (i tu nazwa, albo chociaż strona www) dystrybuująca naturalny sok z takiego a takiego owocu, który wpływa korzystnie na… (i tu wymienić kilka najciekawszych korzyści) zaprasza do współpracy osoby zorientowane na efekty. Dajemy (nie wiem ile tam dają, ale np) 20 % prowizji od sprzedaży + 5 % prowizji od sprzedaży pozyskanych dystrybutorów.

Jeżeli chcesz prowadzić własny biznes i równocześnie korzystać z naszego niepowtarzalnego produktu i infrastruktury naszej firmy zapraszamy.

Kontakt (i tu wymieniony i telefon i e-mail firmowy, bo w końcu ogłoszenie jest w internecie a ja mogę nie mieć ochoty dzwonić skoro mogę wysłać e-mail).

Nie wiem, jak Koleżanki i Koledzy, ale na konkretne ogłoszenie, w którym szanuje się mój czas i moją inteligencję może bym i odpowiedział, a na takie blabla (jesteśmy najlepsi a ty będziesz najbogatszy jak tylko cyrograf podpiszesz i będziesz od nas kupował) reaguję co najwyżej śmiechem. Przy takim blabla obie strony tracą czas i niepotrzebne nadzieje.

Aby prowadzić skutecznie swój biznes (obojętnie czy tradycyjny, mlm, czy jakikolwiek inny) uważam, że koniecznie trzeba myśleć a nie tylko powielać jak małpka…

Inaczej to blabla jednego marzyciela na który napalają się inni marzyciele i najczęściej z tego nic nie wynika. Potem mówi się że w mlm jest potężny odsetek tych którym nie wyszło. Nie dziwię się. Jest to strata czasu dla obu stron.

Pilnujcie proszę swoich partnerów aby traktowali ludzi z szacunkiem, jeżeli sami szacunku oczekują. Inaczej często będą traktowani tak jak innych traktują…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *